Propojení souvislostí

Tohle nás baví nejvíc. S potěšením sledujeme jak se postupně otevírají data z různých oblastí a pracujeme na jejich integraci. Snažíme se z dat vytěžit co nejvíc informací, proto využíváme jak data z externích zdrojů, tak vlastní infrastrukturu postavenou na internetu věcí. Abychom docílili toho, že spolu vše komunikuje, integrujeme do řešení také sociální média.

Dopravní informace

V oblasti veřejné dopravy je zásadní přesné dodržování jízdního řádu a rychlé řešení komplikací. V reálném čase lze tedy sledovat vozidla a predikovat skutečné časy příjezdu do zastávek, obsazenost stanic ve špičkách, sledovat zácpy, zpoždění nebo poruchy. Z dlouhodobého hlediska jsou zajímavé statistiky, které umožní optimalizovat dopravní síť podle skutečné situace.

Monitoring sociálních médií

Představte si, že chcete znát dlouhodobé rozložení uživatelů v Paříži a sledovat vzorce chování, například v souvislosti s nějakou větší společenskou událostí.

Digitalizace města

Výše jsou jen ukázky konkrétních příkladů, ale v současné době lze díky informačním technologiím měřit v podstatě jakýkoliv jev nebo jakoukoliv veličinu. A říká se, že co nedokážeš měřit, nemůžeš efektivně řídit. Proto se soustředíme na tuto oblast a snažíme se dodávat relevantní informace o daném území prostředky, které jsou nové a moderní.